SM Hydro to połączenie tradycji i nowoczesności

O nas

Grupa SM Hydro jest kontynuacją istniejącej na rynku od 1991 roku firmy STOSOWANIE MASZYN i stale tworzy nową jakość proponowanych produktów.

Oferta firmy to innowacyjne rozwiązania w zakresie hydrauliki siłowej emulsyjnej, przede wszystkim dla górnictwa, lecz coraz częściej również dla innych branż. SM Hydro jest obecnie liderem wśród producentów satelitowych silników hydraulicznych oraz napędzanych nimi urządzeń do małej mechanizacji górnictwa. Ponadto, Grupa SM Hydro to wyłączny producent na Polskę, Czechy, Słowację oraz Węgry okładzin i wykładzin BECORIT stosowanych m.in. do kół i bębnów napędowych maszyn wyciągowych oraz kołowrotów dla górnictwa wykonywanych na licencji niemieckiej firmy Becorit GmbH.

Długoletnie, autorskie badania i prace naukowe nad silnikami hydraulicznymi małych mocy, mogących pracować na zasilaniu niskoprocentową emulsją wodno-olejową HFA, przełożyły się na uruchomienie własnej produkcji typoszeregu silników hydraulicznych, i tym samym zastosowania ich do urządzeń małej mechanizacji, takiej jak: ręcznych narzędzi ułatwiających prace w warunkach kopalnianych oraz szeregu innych urządzeń. Silniki hydrauliczne są bowiem niezbędne dla szeroko pojętej mechanizacji prac pomocniczych w górnictwie, a SM Hydro jako ceniony i uznany producent oraz dostawca do ich zasilania stosuje niskoolejowe ciecze emulsyjne.

Grupa SM Hydro – ze swoim asortymentem wyrobów – obecna jest już na rynkach Czechach, Niemczech, Australii, Chinach czy Rosji – zaopatrując tym samym w sprzęt nie tylko rodzimych odbiorców.

0
Lat na rynku
0
Krajowych współprac

Misja i wizja

Inspiracja powstania silników hydraulicznych emulsyjnych zrodziła się z chwilą pojawienia się w górnictwie wysokociśnieniowej sieci hydraulicznej emulsyjnej, niezbędnej do prac wydobywczych z zastosowaniem zmechanizowanych obudów ścianowych.

Naszą drogą jest innowacja i rozwój. Jesteśmy obecnie liderem technologii w dziedzinie produkcji silników hydraulicznych zasilanych emulsją dla górnictwa. Przyszłościowo chcemy stać się potrzebni również w innych branżach, dysponując nową generacją silników hydraulicznych. Stawiamy na ciągłe podnoszenie swoich kwalifikacji oraz innowacyjność, stąd też stale prowadzone prace badawcze, dotyczące silników satelitowych typu SM, by poprawić parametry eksploatacyjne produkowanych urządzeń oraz poszerzyć zakres ich zastosowania. Nieustannie tworzone są kolejne urządzenia napędzane naszymi silnikami, a przeznaczone nie tylko dla przemysłu wydobywczego. Działamy przy tym w bliskiej współpracy z środowiskami naukowymi oraz instytucjami naukowo-badawczymi i ośrodkami akademickimi.

Naszym celem jest szukanie innowacyjnych rozwiązań dopracowywanie dotychczas opatentowanych urządzeń, jak również rozszerzenie działalności na kolejne gałęzie przemysłu, takich jak budowy maszyn do prac ziemnych, wierceń, silników dla przemysłu obronnego i lotnictwa, maszyn rolniczych czy do maszyn przetwórstwa rolno-spożywczego. Mając na uwadze bezpieczeństwo oraz ekologię prowadzimy zaawansowane prace nad stosowaniem w naszych silnikach cieczy ekologicznych takich jak oleje roślinne lub podobne ekologiczne komponenty.

Dążymy z sukcesami do pozyskania zagranicznych rynków zbytu i kooperantów, a naszą ambicją jest stworzenia firmy mogącej stać się liderem w skali światowej w swojej specjalizacji co w części już osiągnęliśmy.