Hydrauliczna piła łańcuchowa HPL/SM 350

Hydrauliczna piła łańcuchowa HPL/SM 350 wyposażona w prowadnicę o długości 350mm jest napędzana hydraulicznym silnikiem satelitowym typu SM. Znajduje zastosowanie przede wszystkim w różnego rodzaju pracach pomocniczych w górnictwie podziemnym, zastępując uciążliwe ręczne przecinanie drewna.

Elementem napędowym jest hydrauliczny silnik satelitowy typu SM zasilany emulsją wodno-olejową typu HFA-E, co pozwala zasilać urządzenie bezpośrednio z emulsyjnych magistrali hydraulicznych obudów zmechanizowanych. Możliwe jest również zasilanie olejowe z innych instalacji hydraulicznych np. kombajnów chodnikowych. Piła jest dodatkowo wyposażona w filtr szczelinowy zabezpiecza układ hydrauliczny przed grubszymi zanieczyszczeniami.

Wyposażenie piły HPL/SM 350 w podwójny zawór sterujący, który wymaga oburęcznego uruchamiania piły co zabezpiecza użytkownika przed przypadkowym uruchomieniem urządzenia Ponadto dodatkowa osłona łańcucha tnącego zwiększa bezpieczeństwo podczas pracy oraz transportu urządzenia . Łańcuch tnący, koło napędowe oraz prowadnica są typowymi elementami powszechnie produkowanych pił łańcuchowych dla przemysłu drzewnego i leśnictwa. Zastosowany w urządzeniu łańcuch tnący posiada ostrza wykonane z węglika spiekanego.

Jest to narzędzie o wysokiej funkcjonalności, co w połączeniu z wysoką jakością i trwałością przekłada się na niskie koszty eksploatacji.

Zobacz inne urządzenia hydrauliczne

Poznaj nasze produkty

HYDRAULICZNE SILNIKI SATELITOWE

Nasze unikatowe rozwiązanie

NARZĘDZIA
HYDRAULICZNE

Sprawdzone w trudnych warunkach

WYKŁADZINY
BECORIT

Poznaj zalety i widy