STACJA MANEWROWA STM/SM

Hydrauliczna stacja manewrowa typu STM/SM jest małogabarytowym, mobilnym i lekkim urządzeniem transportowo-podnośnikowym.
Jest uniwersalnym i praktycznym urządzeniem o stosunkowo dużej sile uciągu (3/6T) w stosunku do swojej masy (~250 kg). Służy do prac transportowo-montażowych o zasięgu długości cięgna łańcuchowego (~40 mb).

Mały ciężar urządzenia pozwala na łatwe przemieszczanie go w dogodne miejsca wykonywania prac, zwłaszcza przy zbrojeniach nowych ścian wydobywczych. Silnik hydrauliczny z wbudowanym hamulcem czyni urządzenie samohamownym w czasie wyłączenia zasilania. Zastosowany podwójny przegub łańcuchowego koła napędowego samoczynnie koryguje właściwy kąt kierunku naciągu łańcuchowego do koła napędowego w pionie i poziomie. Bezstopniowe hydrauliczne sterowanie prędkością transportową zapewnia możliwość bezpiecznego wykonywania prac transportowo-montażowych. Zastosowany napęd silnikiem hydraulicznym emulsyjnym nie wymaga stosowania stacji zasilającej, która zwykle jest instalowana jako podstawowe źródło zasilania przy zmechanizowanym systemie wydobywczym. Do zasilania stacji manewrowej można również stosować zasilanie olejowe z innych pracujących maszyn z napędem hydraulicznym (np. kombajnu chodnikowego).

Zobacz: KARTĘ PRODUKTU