SM HYDRO – O NAS

SM Hydro to połączenie tradycji i nowoczesności. Grupa SM Hydro jest kontynuacją istniejącej na rynku od 1991 roku firmy STOSOWANIE MASZYN i stale tworzy nową jakość proponowanych produktów. Oferta firmy to innowacyjne rozwiązania w zakresie hydrauliki siłowej, przede wszystkim dla górnictwa, lecz coraz częściej również dla innych branż. SM Hydro jest obecnie liderem wśród producentów satelitowych silników hydraulicznych małych mocy oraz napędzanych nimi urządzeń do małej mechanizacji górnictwa. Ponadto, Grupa SM Hydro to wyłączny producent na Polskę, Czechy, Słowację oraz Węgry okładzin i wykładzin BECORIT stosowanych m.in. do kół i bębnów napędowych maszyn wyciągowych oraz kołowrotów wykonywanych na licencji niemieckiej firmy Becorit GmbH.

Długoletnie, autorskie badania i prace naukowe nad silnikami hydraulicznymi małych mocy, mogących pracować na zasilaniu niskoprocentową emulsją wodno-olejową HFA o stężeniu od 1% oleju w wodzie, przełożyły się na uruchomienie własnej produkcji typoszeregu silników hydraulicznych, i tym samym zastosowania ich do urządzeń małej mechanizacji, takiej jak: ręcznych narzędzi ułatwiających prace w warunkach kopalnianych oraz szeregu innych urządzeń. Silniki hydrauliczne są bowiem niezbędne dla szeroko pojętej mechanizacji prac pomocniczych w górnictwie, a SM Hydro jako ceniony i uznany producent oraz dostawca do ich zasilania stosuje niskoolejowe ciecze emulsyjne.

Grupa SM Hydro – ze swoim asortymentem wyrobów – obecna jest już w Czechach, Niemczech, Australii, Chinach czy Rosji – zaopatrując tym samym w sprzęt nie tylko rodzimych odbiorców.